500_plus_cz2_thumb
20 Sie: Program Rodzina 500+ na mapie cz.2
Jakie zjawiska mają wpływ na przestrzenny rozkład kwot przydzielanych w ramach programu Rodzina 500? Zapraszamy do kolejnej części analizy przestrzennej tego świadczenia.
thumb-solar
26 Cze: Mapa potencjału solarnego
Panele fotowoltaiczne są coraz popularniejszą inwestycją, ze względu na możliwość pozyskania dofinansowania na ich zakup i montaż. Gdzie je instalować? Odpowiedzią na to pytanie jest nasza mapa potencjału solarnego dachów.
thumb-rodzina-500plus
20 Cze: Program Rodzina 500+ na mapie
Czy dla kwot wypłaconych świadczeń wychowawczych w ramach Programu Rodzina 500 plus widać zależności przestrzenne? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wpisem na blogu.
thumbnail-studium-projekt
26 Mar: GIS w analizach nowego SUiKZP Lublina
Na przykładzie Lublina i trwających konsultacji społecznych, chcielibyśmy podpowiedzieć jak wykorzystać proste aplikacje GIS do przeglądania projektów i porównywania zmian pojawiających się w kolejnych wersjach dokumentów planistycznych.
iskk-2017-thumb
04 Sty: Mapy religijności Polaków za rok 2016
Kolejny raz przygotowaliśmy mapy przedstawiające wybrane wskaźniki religijności Polaków na poziomie parafii i diecezji. Zostały one opracowane na podstawie wyników corocznych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Zapraszamy do zapoznania się z statystykami za rok 2016.
uslugi-lokalizacyjne-google-thumb
28 Sie: Usługi lokalizacyjne Google – co mówią o ruchu w centrach handlowych?
Użytkownicy smartfonów wyrażający zgodę na korzystanie z usług lokalizacyjnych Google przekazują do baz danych tej firmy informacje o odwiedzonych miejscach. Dzięki nim możemy łatwo sprawdzić gdzie i kiedy byliśmy, a także jak długo przebywaliśmy w danym miejscu. Zagregowane dane lokalizacyjne są cennym źródłem dla innych usług i produktów Google. Jakie wnioski możemy wyciągnąć na ich podstawie?