Vetterów 1, 20-277 Lublin
ASF_thumb
14 Lip: Przypadki ASF w Polsce (2014-2019)
Przypadki wystąpień afrykańskiego pomoru świń (ASF) obejmują coraz większą część Polski. Prezentujemy wizualizację rozprzestrzeniania się wirusa, wykonaną na podstawie danych Głównego Inspektoratu Weterynarii.
ceny_noclegow_thumb
15 Lip: Analiza średnich cen noclegów nad Morzem Śródziemnym
Cena noclegu jest jednym z głównych czynników, które decydują o celu naszych podróży. Dzięki naszym aplikacjom możesz porównać ceny w basenie Morza Śródziemnego i wybrać lokalizację w zależności od tego, ile planujesz wydać na zakwaterowanie podczas urlopu.
ceny_mieszkan_thumb
19 Cze: Pensje i ceny mieszkań – porównanie
W dzisiejszym wpisie analizujemy ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym w największych miastach w kraju. Jak kształtują się ceny za metr kwadratowy nieruchomości w stosunku do zarobków? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.
rondo1_thumb
18 Cze: Zastosowania modeli budynków 3D
Na stronie geoportal.gov.pl udostępniono bezpłatnie modele budynków 3D dla całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z naszą aplikacją prezentującą przykłady zastosowań tych zasobów.
firmy_kurierskie
19 Kwi: Analiza lokalizacji placówek kurierskich i pocztowych
Mapy i interaktywne aplikacje prezentujące modele statystyczne ułatwiają analizę rynku wielu branżom. Jedną z nich jest logistyka i szeroko pojęty sektor firm świadczących usługi pocztowe i kurierskie.
thumbnail_3D_warszawa
13 Lut: Warszawa 2025
Ścisłe centrum Warszawy zmienia się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich 10 lat powstało wiele nowych budynków, które na stałe wpisują się w krajobraz i sylwetę miasta. Aplikacja prezentuje wizualizację centrum z perspektywą do 2025 roku w formie interaktywnego modelu 3D.
iskk-2019-thumb
07 Sty: Mapy religijności Polaków za rok 2017
Jak co roku przedstawiamy mapy wybranych wskaźników religijności Polaków na poziomie parafii i diecezji. Zostały one opracowane na podstawie wyników corocznych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Zapraszamy do zapoznania się z statystykami za rok 2017.
wybory-2015
08 Paź: Wyniki wyborów parlamentarnych 2015 na mapach miast
Blisko 2 lata temu opublikowaliśmy na blogu wpisy prezentujące wyniki wyborów parlamentarnych w mikroskali dla obszaru Lublina. Dziś kontynuujemy tę analizę dla wybranych miast wojewódzkich. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wpisem oraz aplikacją.
500_plus_cz2_thumb
20 Sie: Program Rodzina 500+ na mapie cz.2
Jakie zjawiska mają wpływ na przestrzenny rozkład kwot przydzielanych w ramach programu Rodzina 500? Zapraszamy do kolejnej części analizy przestrzennej tego świadczenia.