ANALIZY PRZESTRZENNE

Wspomagamy procesy decyzyjne dzięki analizom danych, których wyniki publikujemy w atrakcyjnej i przystępnej formie

Zobacz to, czego nie widzą inni

Dzięki przeprowadzanym przez nas analizom danych nasi klienci pozyskują wiedzę, której nie zdobyliby innymi powszechnie stosowanymi metodami. Pracujemy głównie na danych przestrzennych, ale wykorzystujemy również bardziej tradycyjne źródła informacji. Łączenie różnych zasobów danych i pozyskiwanie z nich wartościowej wiedzy jest naszą główną specjalizacją.

Zdobądź precyzyjną informację

Otoczenie wymaga, aby decyzje były podejmowane szybko i bazowały na sprawdzonej wiedzy. Analizy wykonywane na podstawie źle dobranych lub nieaktualnych danych prowadzą do błędnych wniosków i skutkują często błędnymi i kosztownymi decyzjami. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala tych błędów uniknąć.

Skróć czas realizacji projektów do niezbędnego minimum

Mamy świadomość, że czas decyduje o Twojej przewadze konkurencyjnej. Zapewniamy krótki czas realizacji projektów analitycznych.

Obniż koszty działalności

Efekty wykonywanych przez nas analiz pozwalają naszym klientom oszczędzić nie tylko czas, ale także zmniejszyć koszty bieżącej działalności. Posługujemy się nowoczesnymi narzędziami i mimo, że możliwe jest przeprowadzenie podobnych analiz tradycyjnymi. "analogowymi" metodami, to wymagają one znacznie większych nakładów pracy.

Zainspiruj się

Autor: GIS - Expert 17 października 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 1 października 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Autor: GIS - Expert 11 marca 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Pokaż więcej
Share by: