Vetterów 1, 20-277 Lublin

Warszawa 2025

Ścisłe centrum Warszawy zmienia się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich 10 lat powstało wiele nowych budynków, które na stałe wpisują się w krajobraz i sylwetę miasta. Aplikacja prezentuje wizualizację centrum z perspektywą do 2025 roku w formie interaktywnego modelu 3D.

Warszawa 2025

Prezentujemy model 3D Warszawy (stan obecny i docelowy na rok 2025) obejmujący ścisłe centrum. Dotychczas powstało wiele wizji przyszłości tego miejsca, jednak były prezentowane tylko za pomocą ręczne wykonanych makiet, statycznych grafik i animacji (tzw. renderów) lub technicznych koncepcji urbanistycznych, które często są zrozumiałe jedynie dla specjalistów.

Interaktywny model 3D ma tę przewagę nad makietą, że można go wykonać szybciej i taniej. Łatwiej także w nim coś zmienić, np. w toku konsultacji z inwestorami czy mieszkańcami. Jest również lepszy niż statyczne rendery i animacje wykonane w programach graficznych, które często pokazują daną inwestycję w tendencyjny sposób. W interaktywnym modelu 3D użytkownik sam decyduje z jakiej perspektywy chce obejrzeć dany budynek i przekonać się, czy wpisuje się on w otoczenie.

Jest to swego rodzaju narzędzie służące partycypacji społecznej w rozwoju miasta. Ułatwia ją i zwiększa zainteresowanie planowaniem nowych grup odbiorców. Może też pomóc w łagodzeniu konfliktów przestrzennych, które często wybuchają dopiero na etapie budowy.

AKTUALIZACJA: Rozszerzyliśmy model o budynki, które powstaną w okolicy ul. Towarowej i Ronda Daszyńskiego.

Inne analizy, które mogą Cię również zainteresować:

3D GIS w planowaniu przestrzennym

Modele 3D w konsultacjach społecznych

 

Kolejne wizualizacje już wkrótce, zapraszamy zatem śledzenia naszych profili w serwisach FacebookLinkedIn i Twitter.

Powiązane wpisy