WARSZAWA 2025

WARSZAWA 2025

Prezentujemy model 3D Warszawy (stan obecny i docelowy na rok 2025 lub nawet później...) obejmujący ścisłe centrum. Dotychczas powstało wiele wizji przyszłości tego miejsca, jednak były prezentowane tylko za pomocą ręczne wykonanych makiet, statycznych grafik i animacji (tzw. renderów) lub technicznych koncepcji urbanistycznych, które często są zrozumiałe jedynie dla specjalistów.

Uruchom aplikację

Interaktywny model 3D ma tę przewagę nad makietą, że można go wykonać szybciej i taniej. Łatwiej także w nim coś zmienić, np. w toku konsultacji z inwestorami czy mieszkańcami. Jest również lepszy niż statyczne rendery i animacje wykonane w programach graficznych, które często pokazują daną inwestycję w tendencyjny sposób. W interaktywnym modelu 3D użytkownik sam decyduje z jakiej perspektywy chce obejrzeć dany budynek i przekonać się, czy wpisuje się on w otoczenie.

Jest to swego rodzaju narzędzie służące partycypacji społecznej w rozwoju miasta. Ułatwia ją i zwiększa zainteresowanie planowaniem nowych grup odbiorców. Może też pomóc w łagodzeniu konfliktów przestrzennych, które często wybuchają dopiero na etapie budowy.

 Kolejne wizualizacje już wkrótce, zapraszamy zatem do śledzenia naszych profili w serwisach Facebook, LinkedIn, Twitter i YouTube.

Inne analizy, które mogą Cię również zainteresować:

Autor: GIS - Expert 17 Apr, 2024
Budowa wysokich obiektów takich jak elektrownie wiatrowe, czy słupy energetyczne wpływa na krajobraz. Przed rozpoczęciem inwestycji wskazane jest wykonanie analiz widoczności tego typu obiektów, aby ocenić ich wpływ na otoczenie. Wyniki analiz stanowią nieodzowną pomoc w projektowaniu inwestycji i czynią proces przygotowawczy bardziej przejrzystym. Dzięki temu można uniknąć konfliktów i protestów lokalnych społeczności na etapie realizacji.
Autor: GIS - Expert 11 Mar, 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Show More
Share by: