Vetterów 1, 20-277 Lublin

Analiza lokalizacji placówek kurierskich i pocztowych

Mapy i interaktywne aplikacje prezentujące modele statystyczne ułatwiają analizę rynku wielu branżom. Jedną z nich jest logistyka i szeroko pojęty sektor firm świadczących usługi pocztowe i kurierskie.

Placówki pocztowe i kurierskie – analiza rynku

Mapy i interaktywne aplikacje prezentujące modele statystyczne ułatwiają analizę rynku wielu branżom. Jedną z nich jest logistyka i szeroko pojęty sektor firm świadczących usługi pocztowe i kurierskie. Najczęściej wykorzystują one analizy przestrzenne do optymalizacji zasięgów obszarów i tras dostaw. Szczególnym przypadkiem zastosowania map jest także analiza sieci placówek w których można nadać lub odebrać przesyłkę. W jaki sposób można połączyć bazy placówek własnych i konkurencyjnych z danymi statystycznymi w jednej, przejrzystej aplikacji? Zapoznaj się z naszym przykładem.

KORZYŚCI JAKIE DAJE APLIKACJA

Dzięki przedstawieniu danych w jednej, spójnej aplikacji możemy analizować m.in. gdzie jest potencjał do lokalizacji nowych punktów otwartych tylko w ciągu dnia lub całodobowo, które placówki się kanibalizują lub jaki jest udział placówek konkurencji w okolicy. Wszystkie widoczne wykresy są dynamiczne, tzn. wyświetlają dane odnoszące się wyłącznie do lokalizacji widocznej aktualnie na mapie. Aplikacja ma także zdefiniowane 2 przykładowe filtry umożliwiające wyświetlenie wybranych punktów i otwartych w wyznaczonych godzinach. Daje także możliwość ręcznego zaznaczenia grupy placówek i odczytania tylko ich statystyk.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu aplikacji Agacie Barańskiej, Damianowi Chmielowi i Łukaszowi Adamcowi.

Inne aplikacje i mapy, które mogą Cię również zainteresować:

Analiza dostępności komunikacyjnej biurowców

Gdzie zlokalizować aptekę?

 

Zapraszamy do śledzenia naszych profili w serwisach FacebookLinkedIn i Twitter gdzie prezentujemy inne przykłady zastosowań aplikacji mapowych.

Powiązane wpisy