Gdzie zlokalizować aptekę?

Rynek aptek czekają duże zmiany, w związku z nowym Prawem farmaceutycznym ograniczającym możliwości otwierania punktów sprzedaży. Czy analizy przestrzenne w nowych realiach prawnych będą dobrym narzędziem pomagającym w wyborze lokalizacji dla nowych aptek? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy analizując rynek aptek ogólnodostępnych w Krakowie.

Rynek aptek czekają duże zmiany, w związku z nowym Prawem farmaceutycznym ograniczającym możliwości otwierania nowych punktów sprzedaży. Czy analizy przestrzenne w nowych realiach prawnych będą dobrym narzędziem pomagającym w wyborze lokalizacji dla nowych aptek? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy analizując rynek aptek ogólnodostępnych w Krakowie.

Bazując na oficjalnych rejestrach zezwoleń wydanych dla aptek przygotowaliśmy ich bazę dla Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem placówek sieciowych. Pominęliśmy sieci, które w Krakowie posiadają mniej niż 4 apteki lub nie mają zasięgu ogólnokrajowego.

W analizie położyliśmy nacisk na zbadanie dostępności punktów sprzedaży dla mieszkańców miasta, konkurencyjności lokalizacji oraz zjawiska kanibalizacji placówek poszczególnych sieci. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami przedstawionymi w aplikacji dostępnej pod adresem http://arcg.is/2qYJaaH

Inne analizy, które mogą Cię również zainteresować:

Najlepsze lokalizacje dla nowych sklepów spożywczych w Poznaniu

Analiza dostępności super- i hipermarketów na przykładzie Poznania

Kolejne analizy dotyczące ciekawych zjawisk przestrzennych przedstawimy już wkrótce, zapraszamy więc do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach Facebook LinkedIn

Powiązane wpisy