ANALIZA LOKALIZACJI PLACÓWEK KURIERSKICH I POCZTOWYCH

PLACÓWKI POCZTOWE I KURIERSKIE - ANALIZA RYNKU

Mapy i interaktywne aplikacje prezentujące modele statystyczne ułatwiają analizę rynku wielu branżom. Jedną z nich jest logistyka i szeroko pojęty sektor firm świadczących usługi pocztowe i kurierskie. Najczęściej wykorzystują one analizy przestrzenne do optymalizacji zasięgów obszarów i tras dostaw. Szczególnym przypadkiem zastosowania map jest także analiza sieci placówek w których można nadać lub odebrać przesyłkę. W jaki sposób można połączyć bazy placówek własnych i konkurencyjnych z danymi statystycznymi w jednej, przejrzystej aplikacji? Zapoznaj się z naszym  przykładem.

Uruchom aplikację

KORZYŚCI JAKIE DAJE APLIKACJA

Dzięki przedstawieniu danych w jednej, spójnej aplikacji możemy analizować m.in. gdzie jest potencjał do lokalizacji nowych punktów otwartych tylko w ciągu dnia lub całodobowo, które placówki się kanibalizują lub jaki jest udział placówek konkurencji w okolicy. Wszystkie widoczne wykresy są dynamiczne, tzn. wyświetlają dane odnoszące się wyłącznie do lokalizacji widocznej aktualnie na mapie. Aplikacja ma także zdefiniowane 2 przykładowe filtry umożliwiające wyświetlenie wybranych punktów i otwartych w wyznaczonych godzinach. Daje także możliwość ręcznego zaznaczenia grupy placówek i odczytania tylko ich statystyk.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu aplikacji Agacie Barańskiej , Damianowi Chmielowi i Łukaszowi Adamcowi.

Inne analizy, które mogą Cię również zainteresować:

Zapraszamy do polubienia naszych profili w serwisach Facebook, LinkedIn i Twitter, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach na naszym blogu.

Autor: GIS - Expert 17 października 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 1 października 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Pokaż więcej
Share by: