MONITORING WYDATKÓW PUBLICZNYCH NA MAPACH

Co roku wyniki  Budżetu Obywatelskiego  wzbudzają wiele emocji oraz powodują liczne dyskusje na temat kwot przyznanych na realizację projektów dla poszczególnych dzielnic. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądał ten podział w ciągu 3 dotychczasowych edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina.

Analizy dokonaliśmy dla projektów zwycięskich (małych oraz dużych z pominięciem ogólnomiejskich) finansowanych z Budżetu Obywatelskiego w latach 2015, 2016 oraz 2017. W przypadku gdy projekt obejmował swoim zasięgiem więcej niż jedną dzielnicę, kwota finansowania była równo dzielona pomiędzy dzielnice biorące udział w projekcie.

Otrzymane wyniki przedstawiliśmy w postaci poniższych kartogramów. Pokazują one łączną kwotę (mln zł) oraz kwotę w przeliczeniu na 1 mieszkańca ( dane demograficzne  wg stanu na dzień 30.04.2017 r. opublikowane na BIP Urzędu Miasta Lublin) przyznaną na finansowanie projektów z Budżetu Obywatelskiego na przestrzeni 3 lat.

Jak widać są dzielnice, które nie otrzymały do tej pory z Budżetu Obywatelskiego żadnych pieniędzy, podczas gdy inne nawet po kilka milionów zł. Po podzieleniu kwot przez liczbę mieszkańców okazuje się, że w niektórych dzielnicach było to nawet kilkaset zł na osobę.

Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach  Facebook LinkedIn Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 października 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 1 października 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Pokaż więcej
Share by: