DOSTĘPNOŚĆ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LUBLINIE

Założeniem reformy edukacji jest wydłużenie czasu nauki w szkołach podstawowych i likwidacja gimnazjów. Część gimnazjów zostanie przekształcona w szkoły podstawowe. Można przypuszczać, że zwiększenie liczby szkół wpłynie pozytywnie na ich dostępność. A jak to wygląda w rzeczywistości?

Przeanalizowaliśmy zarówno pieszą jak i samochodową dostępność komunikacyjną dla aktualnych lokalizacji państwowych szkół podstawowych w Lublinie. Następnie sprawdziliśmy jak zmieni się sytuacja w dostępności komunikacyjnej po przeprowadzeniu reformy szkolnictwa. Według dostępnych informacji osiem gimnazjów ma zostać przekształconych w samodzielne szkoły.

Sprawdziliśmy również jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała sytuacja po powstaniu trzech nowych szkół przy ul. Berylowej, Lędzian oraz Majerankowej. Czy ich powstanie skróci czas w jakim dzieci będą docierać na lekcje? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym opracowaniu.

Uruchom aplikację

Dane pochodzą z ogólnodostępnych źródeł udostępnionych na stronach Internetowych oraz publikacjach BIP. Dziękujemy Magdzie Matys za pomoc w przygotowaniu i opracowaniu danych. 

Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach  Facebook, LinkedIn Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 października 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 1 października 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Pokaż więcej
Share by: