ANALIZA DOSTĘPNOŚCI TRANSPORTOWEJ WYBRANYCH CENTRÓW BIUROWYCH LUBLINA

Który biurowiec ma najlepszą lokalizację? 

Od kilku lat w Lublinie dynamicznie przybywa powierzchni biurowej. Firmy inwestujące w budowę nowych centrów biurowych istotną wagę przykładają do ich lokalizacji. Kluczowym czynnikiem decydującym o atrakcyjności danej działki jest dobra dostępność komunikacyjna uwzględniająca różne środki transportu. Narzędzia GIS pozwalają łatwo ocenić potencjał lokalizacji. Zbadaliśmy zatem wybrane lubelskie centra biurowe pod względem czasu dotarcia samochodem, komunikacją publiczną, rowerem, a także pieszo.

 W analizie przyjęliśmy następujące założenia: 

 
●badamy czas dotarcia do centrum biurowego w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego; 


● przyjmujemy uśrednione czasy dotarcia do danego punktu;


● wybieramy te budynki (lub ich grupy), które znajdują się w różnych częściach miasta, mają zróżnicowany charakter i powierzchnię biurową.

 

Otrzymane wyniki analizy prezentujemy w naszej aplikacji.

Uruchom aplikację

Kolejne analizy dotyczące ciekawych zjawisk przestrzennych przedstawimy już wkrótce, zapraszamy więc do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach  Facebook, LinkedIn i Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 października 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 1 października 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Pokaż więcej
Share by: