ROZWÓJ ZABUDOWY LUBLINA – WIZUALIZACJA 3D

WIEK ZABUDOWY LUBLINA

W ramach II edycji projektu GEO4WORK pełniliśmy funkcję opiekuna merytorycznego nad pracami studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.

Jako podsumowanie projektu prezentujemy aplikację przedstawiającą rozwój zabudowy Lublina od 1950 r. za pomocą modeli 3D. Modele zostały przygotowane w rożnym stopniu szczegółowości.

Trójwymiarowe modele przygotowali: Ewelina Adamczyk, Olga Janiszewska, Mateusz Kapitan, Jacek Kaptur, Karolina Kocińska, Paweł Miszczuk, Kacper Orzechowski, Ewelina Stachyra, Patrycja Ulaniuk, Irmina Wąsala.

Uruchom aplikację

Koordynacja prac i wizualizacja danych: Paulina Owczarek

Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniu danych Adriannie Jaskot, Przemysławowi Kubiciowi, Małgorzacie Lamek

Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach  Facebook, LinkedIn Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 Oct, 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 01 Oct, 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Pokaż więcej
Share by: