MONITORING WYDATKÓW PUBLICZNYCH NA MAPACH

Co roku wyniki  Budżetu Obywatelskiego  wzbudzają wiele emocji oraz powodują liczne dyskusje na temat kwot przyznanych na realizację projektów dla poszczególnych dzielnic. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądał ten podział w ciągu 3 dotychczasowych edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina.

Analizy dokonaliśmy dla projektów zwycięskich (małych oraz dużych z pominięciem ogólnomiejskich) finansowanych z Budżetu Obywatelskiego w latach 2015, 2016 oraz 2017. W przypadku gdy projekt obejmował swoim zasięgiem więcej niż jedną dzielnicę, kwota finansowania była równo dzielona pomiędzy dzielnice biorące udział w projekcie.

Otrzymane wyniki przedstawiliśmy w postaci poniższych kartogramów. Pokazują one łączną kwotę (mln zł) oraz kwotę w przeliczeniu na 1 mieszkańca ( dane demograficzne  wg stanu na dzień 30.04.2017 r. opublikowane na BIP Urzędu Miasta Lublin) przyznaną na finansowanie projektów z Budżetu Obywatelskiego na przestrzeni 3 lat.

Jak widać są dzielnice, które nie otrzymały do tej pory z Budżetu Obywatelskiego żadnych pieniędzy, podczas gdy inne nawet po kilka milionów zł. Po podzieleniu kwot przez liczbę mieszkańców okazuje się, że w niektórych dzielnicach było to nawet kilkaset zł na osobę.

Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach  Facebook LinkedIn Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 Apr, 2024
Budowa wysokich obiektów takich jak elektrownie wiatrowe, czy słupy energetyczne wpływa na krajobraz. Przed rozpoczęciem inwestycji wskazane jest wykonanie analiz widoczności tego typu obiektów, aby ocenić ich wpływ na otoczenie. Wyniki analiz stanowią nieodzowną pomoc w projektowaniu inwestycji i czynią proces przygotowawczy bardziej przejrzystym. Dzięki temu można uniknąć konfliktów i protestów lokalnych społeczności na etapie realizacji.
Autor: GIS - Expert 11 Mar, 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Show More
Share by: