Dostępność szkół podstawowych w Lublinie

W naszym nowym opracowaniu zaprezentowaliśmy dostępność komunikacyjną - pieszą i samochodową - publicznych szkół podstawowych na terenie Lublina. Prezentacja odnosi się do stanu aktualnego oraz sytuacji po reformie edukacji planowanej na 2017 r.

Założeniem reformy edukacji jest wydłużenie czasu nauki w szkołach podstawowych i likwidacja gimnazjów. Część gimnazjów zostanie przekształcona w szkoły podstawowe. Można przypuszczać, że zwiększenie liczby szkół wpłynie pozytywnie na ich dostępność. A jak to wygląda w rzeczywistości?

Przeanalizowaliśmy zarówno pieszą jak i samochodową dostępność komunikacyjną dla aktualnych lokalizacji państwowych szkół podstawowych w Lublinie. Następnie sprawdziliśmy jak zmieni się sytuacja w dostępności komunikacyjnej po przeprowadzeniu reformy szkolnictwa. Według dostępnych informacji osiem gimnazjów ma zostać przekształconych w samodzielne szkoły.

Sprawdziliśmy również jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała sytuacja po powstaniu trzech nowych szkół przy ul. Berylowej, Lędzian oraz Majerankowej. Czy ich powstanie skróci czas w jakim dzieci będą docierać na lekcje? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym opracowaniu dostępnym pod adresem http://arcg.is/2oXrUAn.

Dane pochodzą z ogólnodostępnych źródeł udostępnionych na stronach Internetowych oraz publikacjach BIP. Dziękujemy Magdzie Matys za pomoc w przygotowaniu i opracowaniu danych.

Zapraszamy również do zapisania się na nasz newsletter oraz do śledzenia naszych profili w serwisach Facebook LinkedIn.

Powiązane wpisy