PIESZA DOSTĘPNOŚĆ KOMUNIKACYJNA PRZEDSZKOLI W LUBLINIE CZ. 1

Niedługo w wielu gminach rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli. O wyborze placówki decyduje nie tylko jej poziom, ale również lokalizacja (np. w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy). Obecnie na terenie Lublina funkcjonuje 96 przedszkoli publicznych, które stanowią pierwszy etap edukacji dla blisko 14 tys. dzieci.

Przeanalizowaliśmy jak wygląda piesza dostępność przedszkoli publicznych w Lublinie dla wybranych stref dojścia (5, 10 i 15 min). Powiązanie wyników analizy z danymi demograficznymi pozwoliło również uzyskać informacje o potencjalnym zapotrzebowaniu na nowe przedszkola.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami naszych obserwacji które przedstawiliśmy w poniższej aplikacji:

Uruchom aplikację

 Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach FacebookLinkedIn Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 Oct, 2024
W poprzednim artykule omówiliśmy kluczowe informacje dotyczące Mapy Koron Drzew oraz Mapy Lokalizacji Pni Drzew, czyli narzędzi udostępnionych publicznie przez UM st. Warszawy. Zbiory danych stanowią istotne źródło do szczegółowej analizy stanu i rozmieszczenia zieleni miejskiej, a także stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przestrzenią publiczną, na przykład podczas opracowywania Planu Ogólnego Gminy. W dzisiejszym wpisie omówimy wykorzystanie tych danych w praktyce poprzez określenie obszarów zieleni publicznej na terenie m.st. Warszawy.
Autor: GIS - Expert 01 Oct, 2024
Cyfrowe mapy drzew dają szczegółową wiedzę o stanie zieleni wysokiej i stanową wartościowy zbiór danych przydatnych w zarządzaniu przestrzenią miejską. Na przykładzie Warszawy, która posiada zarówno mapę koron, jak i pni drzew, sprawdziliśmy, jakie informacje można pozyskać z tych dwóch zasobów danych i jak wykorzystać je w praktyce.
Pokaż więcej
Share by: