PLACEMAKER 3D - ZAPLANUJ SWOJĄ OKOLICĘ

Placemaker 3D

Przedstawiamy nową, łatwą w obsłudze aplikację - Placemaker3D.com. Dzięki niej w w szybki sposób opracujesz uproszczony model 3D wybranej okolicy.


Nie musisz znać się na modelowaniu 3D, aby łatwo dodać budynki, zieleń czy małą architekturę. Aplikacja zawiera kilkadziesiąt gotowych do wykorzystania szablonów, ale możesz również skorzystać z bogatej biblioteki modeli z serwisu Sketchfab.


Gotową wizualizację możesz wyeksportować jako plik graficzny i podzielić się nim z innymi. Zapoznaj się z krótkim filmem omawiającym funkcje aplikacji.

FAQ

  • Do czego służy Placemaker 3D?

    Placemaker 3D powstał aby ułatwić pracę osobom, które chciałyby w łatwy i szybki sposób wykonać prostą wizualizację zagospodarowania wybranej przestrzeni, ale nie znają specjalistycznego oprogramowania do modelowania 3D.

  • Czy muszę znać się na modelowaniu 3D, aby skorzystać z aplikacji?

    Nie! Główną zaletą aplikacji jest to, że nie musisz znać żadnego innego oprogramowania ani technik modelowania 3D, aby przedstawić własny pomysł, jak powinno wyglądać jakieś miejsce.

  • Jakie funkcje zawiera aplikacja?

    W aplikacji możesz opracować model 3D przestrzeni, która jest lub nie jest jeszcze zagospodarowana. Możesz "wykluczyć" z modelu istniejące obiekty i w ich miejsce wstawić własne propozycje brył budynków, zieleni, układu komunikacyjnego, małej architektury, itp. Po wstawieniu nowych obiektów możesz sprawdzić jaki będą rzucać cień w ciągu dnia i wyeksportować wizualizację do pliku graficznego.

    Szczegóły znajdziesz w krótkim filmie.

  • Czy aplikacja jest darmowa?

    Tak, aplikacja jest całkowicie darmowa. Jeśli jednak jesteś zainteresowany dodatkowymi funkcjami, które byłyby Ci przydatne skontaktuj się z nami

  • Jakie są przykłady zastosowań aplikacji?

    W aplikacji zaprojektujesz zagospodarowanie dużego osiedla jak i małej działki, więc można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów:

    • podczas spotkań mieszkańców, gdy omawiane są propozycje urządzenia jakiegoś miejsca
    • w trakcie konsultacji społecznych dotyczących np. uchwalenia planu zagospodarowania lub projektu rewitalizacji, aby pokazać jak przedstawiane propozycje wpłyną na przestrzeń
    • planując wstępnie zabudowę i zagospodarowanie własnej działki - możesz przetestować różne pomysły i przedstawić je architektowi
  • Dla jakiego obszaru mogę opracować model?

    Aplikacja nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o obszar. Możesz wybrać dowolne miejsce na świecie. Należy jednak pamiętać, że nie wszędzie są dostępne istniejące modele 3D budynków z serwisu OpenStreetMap.

  • Dlaczego niektóre istniejące budynki mają nieprawidłowe wysokości lub są zniekształcone?

    Modele istniejących budynków są cyklicznie importowane z serwisu OpenStreetMap, a konkretnie z dystrybucji o nazwie Daylight. W OpenStreetMap wiele budynków nie ma przypisanej wysokości i mogą zawierać błędy, dlatego jeśli widzisz nieprawidłową bryłę, możesz wykluczyć ją ze sceny i w to miejsce wstawić poprawną.

  • Zostawmy projektowanie otoczenia specjalistom, a nie laikom.

    Nie mamy wątpliwości, że koncepcje zagospodarowania powinni przygotowywać profesjonaliści zajmujący się planowaniem przestrzennym, urbanistyką i architekturą, którzy posługują się specjalistycznym oprogramowaniem.


    Jednak wiele ciekawych pomysłów mają również osoby nie będące specjalistami w tych dziedzinach i nie posiadające umiejętności związanych z modelowaniem 3D. Naszym celem jest udostępnienie im narzędzia, dzięki któremu będą mogły przedstawić własną wizję otoczenia.


    Naszym zdaniem nie należy ignorować głosów postronnych osób, tylko dlatego, że nie zajmują się daną tematyką profesjonalnie. Trzeba im ułatwić partycypowanie w decydowaniu o przyszłości miejsca, w którym żyją i temu między innymi służy nasza aplikacja.

  • Czy aplikacja umożliwia... ?

    Korzystając z aplikacji z pewnością przyjdzie Ci do głowy wiele pomysłów na jej usprawnienie. My też zastanawiamy się nad dodaniem kolejnych funkcji, ale obecnie trudno nam określić, które z nich i kiedy zostaną opublikowane. Dużo będzie zależało od tego, czy będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem. To zależy również od Ciebie - przekaż informację o aplikacji znajomym!

Chcesz poznać więcej szczegółów?


Jeśli masz pytania lub chcesz otrzymać dostęp do dodatkowych funkcji aplikacji, skontaktuj się z nami poprzez email info@gis-expert.pl lub za pośrednictwem naszych profili:


Autor: GIS - Expert 17 Apr, 2024
Budowa wysokich obiektów takich jak elektrownie wiatrowe, czy słupy energetyczne wpływa na krajobraz. Przed rozpoczęciem inwestycji wskazane jest wykonanie analiz widoczności tego typu obiektów, aby ocenić ich wpływ na otoczenie. Wyniki analiz stanowią nieodzowną pomoc w projektowaniu inwestycji i czynią proces przygotowawczy bardziej przejrzystym. Dzięki temu można uniknąć konfliktów i protestów lokalnych społeczności na etapie realizacji.
Autor: GIS - Expert 11 Mar, 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Show More
Share by: