GIS W ANALIZACH NOWEGO SUIKZP LUBLINA

Planowanie przestrzenne w polskich miastach jest nośnym tematem i poddawanym szerokim dyskusjom nie tylko w gronie specjalistów, ale również i przede wszystkim, podczas konsultacji społecznych.


Bardzo duże emocje wywołuje wprowadzanie nowych zmian, zarówno podczas aktualizacji dokumentów planistycznych jak i przy tworzeniu nowych na obszarach do tej pory nieobjętych ani studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, ani planem miejscowym. Ważne jest by pomiędzy planistami a społecznością, którą dotyczą zmiany, wywiązała się nić porozumienia. Żeby to osiągnąć należy jasno zaprezentować czego dotyczy omawiana zmiana.


Bez wątpienia systemy GIS posiadają narzędzia, które ułatwiają dostęp do informacji i w przystępny sposób prezentują wprowadzane zmiany. Opracowaliśmy kilka prostych aplikacji, które ułatwiają interpretację zmian jakie wprowadza projekt nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Lublina.

Pierwsza aplikacja przedstawia porównanie aktualnego studium z 2019 roku z poprzednim nieobowiązującym już dokumentem z roku 2014.

Uruchom aplikację

Druga aplikacja przedstawia porównanie projektów SUiKZP z 2018 i 2017 roku, łącznie ze zmianami jakie zostały w nich naniesione.

Uruchom aplikację

Trzecia aplikacja prezentuje przebieg planowanych odcinków dróg na obszarze Lublina, na tle zabudowy mieszkaniowej i usługowej wg projektu z roku 2017.

Uruchom aplikację

Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach FacebookLinkedInTwitter i YouTube.

Autor: GIS - Expert 17 Apr, 2024
Budowa wysokich obiektów takich jak elektrownie wiatrowe, czy słupy energetyczne wpływa na krajobraz. Przed rozpoczęciem inwestycji wskazane jest wykonanie analiz widoczności tego typu obiektów, aby ocenić ich wpływ na otoczenie. Wyniki analiz stanowią nieodzowną pomoc w projektowaniu inwestycji i czynią proces przygotowawczy bardziej przejrzystym. Dzięki temu można uniknąć konfliktów i protestów lokalnych społeczności na etapie realizacji.
Autor: GIS - Expert 11 Mar, 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Show More
Share by: