Program Rodzina 500+ na mapie

Czy dla kwot wypłaconych świadczeń wychowawczych w ramach Programu Rodzina 500 plus widać zależności przestrzenne? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wpisem na blogu.

Co wynika z analiz programu Rodzina 500+ na mapie?

Które regiony najwięcej zyskują na programie Rodzina 500+? Czy na podstawie analizy przestrzennej wypłacanych zasiłków widać jakieś zaszłości historyczne? Postanowiliśmy to przeanalizować wykorzystując dane z podsumowania programu na koniec roku 2017. Sumy wypłaconych świadczeń wychowawczych w gminie przeliczyliśmy na mieszkańca danej gminy. Wizualizację otrzymanych wyników prezentujemy na poniższej grafice.

(Kliknij na grafikę aby zobaczyć ją w pełnej rozdzielczości)

Z mapy wynika, że największe kwoty świadczeń w przeliczeniu na mieszkańca trafiają do rodzin na Kaszubach, południowej części Małopolski, północnej części Lubelszczyzny, a także północnej i południowej części Mazowsza. Widać również pewną zbieżność pomiędzy regionami gdzie wskaźnik jest podwyższony, a granicą II RP.

Świadczenia z programu 500+ w porównaniu do innych zjawisk społecznych na mapach

Zainteresowała Cię nasza mapa? Już niedługo przedstawimy podobieństwa w rozkładzie przestrzennym wypłaconych kwot programu Rodzina 500 plus w stosunku do innych danych społeczno-demograficznych. Zapraszamy więc do polubienia naszych profili w serwisach Facebook i LinkedIn, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach na naszym blogu

Powiązane wpisy