Jak mógłby wyglądać dworzec metropolitarny w Lublinie?

Jak mógłby wyglądać dworzec metropolitarny w Lublinie?

pkp.png

Nowy dworzec autobusowy będzie zajmować teren znajdujący się pomiędzy ulicami Gazową, Dworcową i Młyńską, czyli powstanie w miejscu obecnego Dworca Południowego PKS, obok głównej stacji kolejowej Lublina. Zmieni się również cała okolica obecnego terenu wokół Dworca PKP. Miasto planuje stworzyć w tym miejscu węzeł komunikacyjny łączący kolej, komunikację dalekobieżną oraz miejską. Planowana jest również budowa przejścia podziemnego pomiędzy dworcem autobusowym i kolejowym, a większość nowego obiektu będą zajmować lokale komercyjne.

Przygotowaliśmy naszą wizję jak mógłby wyglądać ten teren. Chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to oficjalny projekt, a jedynie przykładowa wizualizacja bazująca na materiałach publikowanych przez Urząd Miasta. Tekstury na istniejących obiektach nie przedstawiają w pełni stanu faktycznego i są w większości przypadkowe.

Zachęcamy do zapoznania się z interaktywnym modelem http://arcg.is/2g9LYM6.

Aplikacja umożliwia porównanie stanu obecnego z przyszłym zagospodarowaniem terenu.

porownanie3d.PNG

Przycisk włączający tryb porównania znajduje się obok warstwy "Metropolitan Station" na liście po prawej stronie: 

przycisk_porownania.png

Opracowaliśmy również aplikację mobilną pozwalającą "przespacerować" się swobodnie po modelu i obejrzeć go z perspektywy pieszego dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości i okularom Google Cardboard. Chętnych do przetestowania aplikacji i podzielenia się wrażeniami z jej użytkowania zapraszamy do kontaktu - info@gis-expert.pl. Aby wziąć udział w testach konieczne jest posiadanie własnego zestawu do wirtualnej rzeczywistości, tj. smartfona (z Androidem 5.0 lub nowszym), okularów typu Cardboard i pada/joysticka bluetooth.

pkp_VR.png

Niedługo zaprezentujemy kolejne przykłady modeli i aplikacji wykorzystujących potencjał wirtualnej rzeczywistości do oglądania i analizowania przestrzeni z perspektywy bezpośredniego obserwatora, więc zapraszamy do śledzenia aktualności na naszych profilach w serwisach Facebook LinkedIn.

24 listopada 2016 r. Autor:

Udostępnij:g -